2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008

{9f20km7cff41imre=Rhodes, 9vgb3kf8blrdq4k2=Sewanee, biixg3y4qdnsiq1t=Oglethorpe, fbkxru5z5ias4itj=Hendrix, hucgj7t23p5er9lo=Southwestern, iibzuxs21s2hclvj=University of Dallas, jr640sjyjwhjsc6u=Trinity (Texas), poghuwab5s3ptz3f=Birmingham-Southern, t1e0xwl8kvpr1qf6=Centre, uzrxirgg25761m4c=Millsaps, yia5wqco6joa4wf2=Austin}

Southern Collegiate Athletic Conference

2011 SCAC Women's Schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule | View Men
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 30 Austin  4  Oglethorpe  0  Final
  University of Dallas  0  Birmingham-Southern  1  Final
  Southwestern  0  Sewanee  2  Final
  Trinity (Texas)  2  Centre  1  Final - 2OT RC
  Hendrix  0  Millsaps  2  Final

Oct. 2 University of Dallas  2  Oglethorpe  1  Final
Atlanta, GA
  Southwestern  0  Centre  2  Final RC
  Austin  1  Birmingham-Southern  2  Final - OT
  Trinity (Texas)  3  Sewanee  0  Final
  Hendrix  0  Rhodes  1  Final

Oct. 7 Sewanee  0  University of Dallas  3  Final
  Centre  0  Austin  1  Final RC
  Millsaps  0  Southwestern  2  Final
  Oglethorpe  0  Hendrix  3  Final
  Rhodes  0  Trinity (Texas)  6  Final

Oct. 9 Sewanee  3  Austin  2  Final
  Rhodes  1  Southwestern  0  Final
  Centre  3  University of Dallas  0  Final RC
  Millsaps  1  Trinity (Texas)  10  Final
  Birmingham-Southern  1  Hendrix  3  Final

Oct. 14 Oglethorpe  1  Rhodes  11  Final
  University of Dallas  1  Hendrix  3  Final
Conway, AR
  Southwestern  0  Trinity (Texas)  7  Final
  Birmingham-Southern  2  Millsaps  0  Final

Oct. 16 Oglethorpe  1  Millsaps  0  Final
  Birmingham-Southern  4  Rhodes  1  Final
  Austin  2  Hendrix  3  Final

Oct. 21 Rhodes  0  Centre  1  Final RC
  Hendrix  1  Southwestern  1  Final - 2OT
  Millsaps  1  Sewanee  2  Final

Oct. 22 Birmingham-Southern  5  Oglethorpe  0  Final
  Austin  0  University of Dallas  0  Final - 2OT

Oct. 23 Millsaps  0  Centre  5  Final RC
  Hendrix  0  Trinity (Texas)  3  Final
  Rhodes  1  Sewanee  0  Final - 2OT

Oct. 28 Centre  3  Oglethorpe  0  Final RC
  Southwestern  1  University of Dallas  0  Final
  Trinity (Texas)  2  Austin  0  Final
  Sewanee  1  Birmingham-Southern  4  Final

Oct. 29 Rhodes  4  Millsaps  4  Final - 2OT

Oct. 30 Sewanee  7  Oglethorpe  2  Final
  Trinity (Texas)  1  University of Dallas  0  Final - OT
  Southwestern  0  Austin  2  Final
  Centre  0  Birmingham-Southern  0  Final - 2OT RC
iCalendar RSS Feed
In the D-III soccer offseason, I . . .
(a) support my school's other sports teams
(b) follow other Division III sports
(c) follow MLS
(d) follow soccer leagues in other countries
all of the above
none of the above
(a) and (b)
(a) and (c)
(a) and (d)
(a), (b) and (c)
(a), (b) and (d)
(a), (c) and (d)
(c) and (d)
other
See Results
Thursday, Sep. 1: All times Eastern
M:
TBA
Newbury at Suffolk
M:
TBA
Mass-Dartmouth at Framingham State
M:
TBA
Washington College at Neumann
M:
TBA
Wentworth at Wheaton (Mass.)
M:
TBA
Stevenson at Gwynedd-Mercy
M:
TBA
Curry at Colby-Sawyer
M:
TBA
Emmanuel at Daniel Webster
M:
TBA
Macalester at UW-Superior
M:
TBA
Howard Payne at University of Dallas
M:
TBA
Pacific Lutheran at Claremont-Mudd-Scripps
M:
3:00 PM
Olivet at Rochester (Mich.)
M:
4:00 PM
Lake Michigan College at Kalamazoo
M:
4:00 PM
Randolph-Macon at Widener
M:
4:00 PM
North Central (Minn.) at Maranatha Baptist
M:
4:00 PM
St. Norbert at Lakeland
M:
5:00 PM
Franklin at Wabash
M:
5:00 PM
Keene State at Worcester State
M:
5:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
M:
5:00 PM
Bethel at Simpson
M:
5:00 PM
Chicago at Dominican
M:
5:00 PM
University of the Ozarks at Lyon
M:
5:30 PM
Wisconsin Lutheran at Beloit
M:
5:30 PM
Lawrence at Concordia (Wis.)
M:
5:30 PM
North Park at Aurora
M:
6:00 PM
Greenville at Alma
M:
6:00 PM
Saint Mary's (Minn.) at Martin Luther
M:
6:00 PM
Minnesota-Morris at Carleton
M:
6:00 PM
Rockford at Northland
M:
6:00 PM
North Idaho Col. at Whitworth
M:
6:30 PM
UW-Platteville at Cornell
M:
7:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
M:
7:00 PM
Lawrence Tech (Mich.) at Ohio Northern
M:
7:00 PM
Nichols at WPI
M:
7:00 PM
Becker at Massachusetts Maritime
M:
7:00 PM
Wilmington at Wittenberg
M:
7:00 PM
Muskingum at Carnegie Mellon
M:
7:00 PM
Spalding at Austin
M:
7:30 PM
Mount Union at Case Western Reserve
M:
7:30 PM
Principia at Rose-Hulman
M:
8:00 PM
Sewanee at LaGrange
M:
8:00 PM
Washington U. at Webster
M:
8:00 PM
Lake Forest at Benedictine
M:
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Wartburg
M:
8:00 PM
Huntingdon at Birmingham-Southern
M:
10:00 PM
Augsburg at Cal Lutheran
Friday, Sep. 2: All times Eastern
M:
TBA
Norwich at New Paltz State
M:
TBA
North Central (Minn.) at Emmaus
M:
1:00 PM
Averett at Mary Washington
M:
4:00 PM
Hobart at Dickinson
M:
4:00 PM
Salve Regina at Plattsburgh State
M:
4:00 PM
Finlandia at Rockford
M:
4:00 PM
Colorado College at Concordia-Moorhead
M:
5:00 PM
Trine at Anderson
M:
5:00 PM
Elmhurst at Earlham
M:
6:00 PM
Mount Aloysius at York (N.Y.)
M:
6:30 PM
Alfred State at St. Vincent
M:
6:30 PM
Buena Vista at St. Thomas
M:
7:00 PM
McDaniel at Gallaudet
M:
7:00 PM
Husson at Gordon
M:
7:00 PM
Iowa Wesleyan at Crown
M:
7:30 PM
Hiram at Baldwin Wallace
M:
8:00 PM
Maine Maritime at University of New England
M:
8:00 PM
Minnesota-Morris at UW-Whitewater
M:
8:00 PM
St. Olaf at Dubuque
M:
9:00 PM
Austin at Centre
M:
10:00 PM
Augsburg at UC Santa Cruz
Saturday, Sep. 3: All times Eastern
M:
TBA
Pine Manor at Newbury
M:
TBA
Norwich at SUNY Canton
M:
TBA
Hood at Drew
M:
TBA
TBA at Hiram
M:
TBA
Curry at Johnson State
M:
TBA
Emerson at Emmanuel
M:
TBA
Averett at Marymount
M:
TBA
Milwaukee Engineering at Hamline
M:
TBA
Luther at Carleton
M:
TBA
University of Dallas at Hendrix
M:
TBA
Pacific Lutheran at Pomona-Pitzer
M:
10:00 AM
Mass-Boston at Wentworth
M:
12:00 PM
Wheaton (Ill.) at Rose-Hulman
M:
12:00 PM
Washington and Lee at Rowan
M:
12:00 PM
Alfred State at Catholic
M:
1:00 PM
Stevenson at Randolph-Macon
M:
1:00 PM
Fitchburg State at Keene State
M:
1:00 PM
Stockton at Mary Washington
M:
1:00 PM
Salve Regina at Plattsburgh State
M:
1:00 PM
Crown at Wisconsin Lutheran
M:
1:30 PM
Massachusetts College at Becker
M:
1:30 PM
John Carroll at Brandeis
M:
2:00 PM
Mount Aloysius at SUNY-Old Westbury
M:
2:00 PM
Berry at Wooster
M:
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at Bethel
M:
2:00 PM
Texas-Dallas at Chicago
M:
3:00 PM
Trine at Earlham
M:
3:00 PM
Kalamazoo at DePauw
M:
3:00 PM
Emory and Henry at Valley Forge
M:
3:00 PM
Albion at Grinnell
M:
3:30 PM
Central at Alma
M:
3:30 PM
Iowa Wesleyan at Martin Luther
M:
4:00 PM
TCNJ at Dickinson
M:
4:00 PM
DeSales at Bridgewater (Va.)
M:
4:00 PM
Finlandia at Northland
M:
4:00 PM
St. Scholastica at Gustavus Adolphus
M:
4:00 PM
Macalester at UW-Whitewater
M:
4:00 PM
Carroll at St. John's
M:
5:00 PM
Carnegie Mellon at Mount Union
M:
5:00 PM
Maryville (Tenn.) at TBA
M:
5:00 PM
Westminster (Mo.) at Simpson
M:
5:00 PM
Rhodes at University of the Ozarks
M:
6:00 PM
Shenandoah at Ferrum
M:
6:00 PM
Knox at St. Scholastica
M:
7:00 PM
Oberlin at Ohio Northern
M:
7:00 PM
Carthage at Gordon
M:
7:00 PM
Coe at UW-Platteville
M:
7:00 PM
Occidental at Whitworth
M:
7:30 PM
Baldwin Wallace at Penn State-Behrend
M:
7:30 PM
Covenant at Wilmington
Sunday, Sep. 4: All times Eastern
M:
TBA
WPI at Worcester State
M:
TBA
Hood at FDU-Florham
M:
TBA
North Central (Minn.) at Carleton
M:
TBA
Milwaukee Engineering at St. John's
M:
TBA
Carroll at Hamline
M:
TBA
University of Dallas at Rhodes
M:
TBA
Brevard at Huntingdon
M:
12:00 PM
Washington and Lee at St. Joseph's (L.I.)
M:
12:00 PM
Wentworth at Lasell
M:
12:00 PM
Saint Mary's (Minn.) at North Park
M:
1:00 PM
Case Western Reserve at Thomas More
M:
1:00 PM
Central at Olivet
M:
1:00 PM
Emerson at Curry
M:
1:00 PM
Franklin at Sewanee
M:
2:00 PM
Piedmont at Guilford
M:
2:00 PM
Wesley at Bridgewater (Va.)
M:
2:00 PM
Concordia (Wis.) at Lake Forest
M:
2:00 PM
Martin Luther at Wisconsin Lutheran
M:
2:00 PM
Colorado College at St. Thomas
M:
2:30 PM
Bethany Lutheran at Beloit
M:
3:00 PM
Franklin at Birmingham-Southern
M:
3:00 PM
Me.-Fort Kent at Maine Maritime
M:
3:30 PM
Wooster at Transylvania
M:
4:00 PM
Haverford at Brandeis
M:
4:00 PM
Albion at Loras
M:
4:00 PM
Knox at Gustavus Adolphus
M:
4:30 PM
Buena Vista at Concordia-Moorhead
M:
5:00 PM
Augustana at Aurora
M:
5:00 PM
Hendrix at University of the Ozarks
M:
6:00 PM
Lakeland at Illinois Wesleyan
M:
7:00 PM
Maryville (Tenn.) at TBA
No contests today.
No contests today.